برای خلاق شدن چی بخونم؟

شاید این سوال شما هم باشد که آیا مرجعی برای پرورش خلاقیت در میان کتاب ها وجود دارد؟ شاید بد نباشد که تجربه خودم در این زمینه را با شما درمیان بگذارم.
چند سال پیش من هم با این سوال مواجه شدم و سعی کردم که منبع مناسبی پیدا کنم. بنابراین به کتابفروشی رفتم و در زیرمجموعه هنر و روان شناسی کتابها را زیر و رو کردم. در این بین چشمم به کتابی خورد که تیترش به سرعت مرا متوجه خودش کرد.

راه هنرمند
بازیابی خلاقیت

نتیجه تصویری برای کتاب راه هنرمند

قبلا کتابهای زیادی در حوزه روان شناسی و انرژی مثبت از خانم گیتی خوشدل خوانده بودم و به انتخاب ایشان برای ترجمه یک کتاب مفید ایمان داشتم. بنابراین کتاب را خریدم و با خودم به خانه بردم. به سرعت مشغول خواندن شدم. در فصل اول با نحوه خواندن کتاب آشنا شدم و تصمیم گرفتم که برای خلاق شدن و بازیابی خلاقیتم جزء به جزء کتاب را بخوانم و تمریناتش را انجام دهم.

این کتاب مشتمل بر ۱۲ تمرین است که شما موظف هستید در هر هفته تنها یک تمرین را انجام دهید. خواندن این کتاب برای من ۱۵ هفته طول کشید اما می توانم بگویم که تاثیری که بر من گذاشت بی اندازه عالی بود.
یکی از تمرین هایی که تا به امروز در حال انجامش هستم، تمرین نوشتن صفحات صبحگاهی است. بدین صورت که هر روز بعد از بیدار شدن و قبل از انجام کارهای روزانه، ۳ صفحه می نویسم. از هر چیزی که ذهنم را مشغول کرده و یا چیزهایی که در شب گذشته در خواب دیده ام و یا حتی غرهایی که برای آغاز یک روز کاری جدید می زنم. نوشتن غرها و دغدغه های روزانه، باعث می شود که ذهن شما خالی شود و خود را برای یک روز جدید آماده کند.
خود من همیشه برنامه روزانه ام و کارهایی که قصد انجامشان را دارم می نویسم و سعی می کنم که تا موقع خواب به اکثر کارهایی که در صفحات صبحگاهی به آنها اشاره کرده ام رسیدگی کنم.
امیدوارم شما هم از خواندن این کتاب مثل من لذت ببرید.

Author: محبوبه خادمی

طراح گرافیک هستم و علاقه مند به هنر. سعی می کنم هر چی که می دونم با دیگران به اشتراک بگذارم :)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *